<

ENDÜSTRİYEL TESİSLER BAKIM VE YAĞLAMA BİRİMİ

Kamaser ; Endüstriyel sanayi tesislerine yönelik Endüstriyel bakım-onarım ve revizyon hizmetleri sunmaktadır.

Arıza bakım,

planlı bakım,

shutdown yönetimi,

turnaround yönetimi,

tesis yenileme ve tesis taşınması,

altyapı yenileme hizmetlerinin yanı sıra

kestirimci bakım (dinamik motor analizleri, vibrasyon analizi, termal kamera, ultrasonik kalınlık ölçümü, lazerli kaplin, yerinde balans), bakım sistemleriyle ilgili teknik ve yönetimsel danışmanlık hizmetleri ile Türk sanayisinin üretim devamlılığını katkıda bulunmaktayız.

Uzun süreli duruş, revizyon ve tesis yenileme işlerinde aşağıdaki sistematik ile ilerleyip müşterilerimize hizmetler sunarız:

Ön Planlama: Müşteri talepleri doğrultusunda bakım ihtiyaçları belirlenmesi ile sürece başlanır. Gerekli ölçüm, kontrol, analiz ve değerlendirmeler sonrasında bakım süreçlerinin netleştirilmesi ile devam eder. Bakım proje planı, kapsamı ve bütçe hesaplamaları yapılır.

Detay Planlama: Detaylı mühendislik, satın alma, lojistik, tedarik ve saha çalışmaları altyapıları oluşturulur, proje planı tamamlanır. Uygulama: Proje planı, kapsamı ve bütçesi içerisinde projenin sahada uygulanma süreci yürütülür. Bakım ve revizyon operasyonları süresince müşteriye istenen aralıkta ve detayda raporlamalar yapılır.

Kontrol ve Teslimat: Projenin saha çalışmaları sonuçlanır. Kontroller tamamlanır, dökümantasyonlar güncellenir. Proje dosyasıyla beraber müşteriye tesis/ekipman teslim edilir. Yurt içi ve Yurt dışında tamamlanmış ve devam eden mekanik bakım ve revizyon ve kapasite artırmını üstlendiğimi bazı üniteler.

Çimento fabrikası hammadde kırıcı ,yardımcı madde kırıcı ünitleri ve buna bağlı olarak titremişli elek besleyici gibi ünitelerin,zamanla aşınan rulman yuvaları ,rulmanlar,tahrik redüktörü, bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmış ve halen devam eden projelerimiz çalışalarını sürdürüyor.

Endüstriyel tesislerie ait stokholler "Hammadde Homojenizasyon ve Stok Alanı","Yardımcı Malzeme Lineer Stok Alanı" ve bu stokhollere ait makina mekanik ekipmanlarından stacker ve reclaimer imalat montaj ve revizyonları yapılmaktadır.

Çimento değirmeni giriş-çıkış yağlama sistemleri,Çimento değirmeni dişli yağlama sistemi,Farin Değirmenii,giriş-çıkış yağlama sistemleri,Farin değirmeni dişli yağlama sistemi, gibi ünitelerin sirkülasyon seperatörü ile yağ bakımı kontrol edilir.Amaç dişli ve yatak ömür sürelerini yağın kalitesine bağlı olarak uzun sürelere yaymak.