Kamaser Toz Toplama Sistemleri Filtrasyon

İmalat Ve Çalışmalarımız

Kamaser Endüstriyel Maden Endüstrisi, Toprak Endüstrisi, Petro - Kimya, Çimento Endüstrisinde Kullanılmak üzere Farklı Tip Ve Kapasitede ,torbalı ve Elektro Fitre İmalatları yapmaktadır.

Tesiste Toz toplama ve depolama amaçlı kullanılan Filtre ve Borulamaları ve Fan İmalat ve Montajı Firmamız Tarafından Yapılmaktadır.

Endüstride kullanılan Torbalı Filtrelerin Torbaları, Kompmansatör , Fan ve borulama ekipmanları Firmamız Tarafından Tedarik Edilmektedir.

Torbalı filtre Revizyon , kapasite artırımı, tadilat , bakım onarım işleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Her türlü Filtrenin hücre tekeri, ve fan ve hava sirkülasyon boru tesisatları ,klepeleri firmamız tarafından imalat, montaj ,demontaj ,revizyon çalışmalarınıda yapmaktayız...

Kamaser Filtre Ekipmanlar:
  • Torbalı filtre Tornası
  • Filtre Gövde
  • Filtre Fan
  • Filtre Borulama
  • Filtre Hücre Tekeri
  • Filtre Elektronik Ekipmanlar

Jet Pulse Filtreler özellikle demir-çelik, çimento, yem gibi sektörlerde, her türlü toz malzeme ve duman emisyonunun sürekli çıktığı makine çalışma sahaları ve atölyelerde, baca gazı arıtma amacıyla kullanılır.

KAMASER Jet Pulse Filtreler Aşağıdaki Ünitelerden Oluşur

Jet Pulse Torbası

Jet Pulse Kafesi

Elektronik Şoklama Ünitesi

Hücre Tekeri

KAMASER Jet Pulse Filtre Çalışma Prensipleri

Fan emiş klapeleri vasıtasıyla konveyör, bant, vb. gibi çalışma ortamından alınan toz malzeme jet pulse torbalarında biriktirilir. Elektronik şoklama ünitesi sayesinde torbalardan boşaltılan toz malzeme, hücre tekeri vasıtasıyla sisteme geri kazandırılır. Bu süreç kesintisiz olarak devam eder.

Ürün Kapasitesi

10.000 m3/saat – 270.000 m3/saat

Neden

Kamaser Jet Pulse Filtre?

%100 yerli üretim

Türkiye’nin her yerinden 7/24 telefon desteği

Dünya’nın her noktasına sahada teknik destek

22 senelik üretim tecrübesi

Standart ürün kalitesi

Kompakt yapısı sayesinde, kolay montaj

Bakım maliyetleri en aza indirilmiş tasarım.

Kapasite ve çıkış emisyon garantisi

Her türlü işletme şartlarına uygun özel tasarlanmış filtreler

Filtre çıkışında Çevre Mevzuatının çok altında emisyon değerleri

Tutulacak tozun yükü ve kimyasal yapısına, akışkanın nem ve sıcaklığına uygun kumaşlardan üretilen filtre torbaları

Tam otomatik, PLC Kumanda ünitesi ve geliştirilmiş ?P temizleme sistemi minimum basınçlı hava sarfiyatı

Jet Pulse Torbalı Filtreleri

1. Filtre Torbası

2. Filtre Torba Kafesi

3. Venturi

4. Üfleme Boruları

5. Üfleme Delikleri

6. Elektronik Program Ünitesi

7. Selonoid Valf

8. Basınçlı Hava Tüpü

9. Filtre Gövdesi

10. Tozlu Hava Bölümü

11. Bunker

12. Rotary Valf

13. Filtre Üst Gövdesi

14. Temizlenmiş Gaz Egzoz Çıkışı

15. Dağıtıcı

Elektrofiltre Tesisleri

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALATI

Projeler şirketimizin proje bölümü çalışanları tarafından çizilmektedir. Elektrofiltreye ait çelik yapı imalatı şirketimizin vereceği projelere göre hazır profil veya yapma profilden oluşmaktadır. Çelik yapı imalatını oluşturan her türlü profil malzeme veya yassı mamul malzemelerin verilen projelere göre imalatlarının yapılarak projeye adaptasyonu ST37 veya ST33’den yapılan talaşsız imalatlar çelik konstrüksiyon imalatlarını oluşturmaktadır.

TEKNOLOJİK MALZEME İMALATI Elektrofiltre ile ilgili sac malzemeden imal edilecek borular yaklaşık 2000 mm çapında, flanşlar, gaz kanalları, filtrenin dış yüzeyindeki sac yüzeyler, redüksiyonlar, dirsekler ve kompansatörlerden oluşan talaşsız imalatların tamamı şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Teknolojik imalatta kullanılacak malzeme ağırlıkla 6–10 mm sacdır.

MEKANİK MALZEME İMALATI Elektrofiltre ile ilgili her türlü talaşlı imalatları oluşturan helezonlar, açma kapama damper klapeleri, gerdirme yatakları ile ankraj cıvataları, mekanik ekipmanlara ait motor, redüktör ve rulman, yatak gibi malzemeleri şirketimiz temin etmektedir.

İZOLASYON İŞLERİ Elektrofiltrenin dış yüzeyinin tamamı ile gaz borularının tamamı ve filtre giriş ve çıkışının izolasyonu endüstriyel standartlara uygun olarak yapılmaktadır. İzolasyon malzemesi 100 mm rabis telli kaya yönü ve 1 mm.lik orta sert alüminyum sac ile izolasyon tutucu ve sabitleyiciden oluşmaktadır. Filtre dış gövdesi ise alüminyum sac yerine 1mm’lik Trapezoidal sac ile kaplanmaktadır. Boru izolasyonlarında mesafe tutucu ve çemberler 30x30x1,5 mm.lik sacdan yapılmaktadır. Bindirme payı 50 mm olacak ve her 1 mm.ye çember atılmaktadır.

MONTAJ İŞLERİ İmalatı yapılan bütün malzemelerin montajı şirketimiz tarafından yapılabilmektedir.

İMALATLA İLGİLİ GENEL HUSUSLAR İmalatta kullanılacak malzemeler kumla temizle yöntemiyle temizlenmektedir. İmalatları tamamlanan malzemeler bekletilmeden temizlenerek 35 mikron kalınlığında kırmızı sülyen boya ile boyanmaktadır. İmalatı tamamlanarak sülyenle boyanan parçaların üzerine resim ve poz numaraları beyaz yağlı boya ile yazılıp, küçük parçalar, gergi ve ankraj cıvataları yağlı bez veya kağıda sarılarak ambalajlanmaktadır.